Kúpiť fitness pomôcky – e-shop

Sprievodca výberom
fitness pomôcek


Fitness pomôcky  >  Skákaním cez švihadlo proti celulitíde

Skákaním cez švihadlo proti celulitíde

Drahé krémy, zábaly a lymfodrenážne procedúry často ženám od celulitídy vôbec nepomôžu. Prípadne uverí, že nevzhľadná pomarančová kôra je dedičný a nezvrátiteľný problém.

Účinná redukcia celulitídy ale existuje. Je to od detstva dobre známy pravidelný skok cez švihadlo. Cvičenie, ktoré spaľuje tuk rovnako tak dobre ako beh alebo cyklistika. Posilňuje obehový systém, zvyšuje kondíciu, kĺbovú pohyblivosť a krásne tvaruje nohy. Je dobré aj na prsné svaly, paže a ramená.

Švihadlo pritom kúpite už za menej než stokorunáčku. Na trhu sú samozrejme aj nákladnejšie švihadlá s ergonomickou rukoväťou alebo počítadlom preskokov, ale stále patrí k lacným fitness potrebám. K tomu obujte kvalitné topánky a môžete začať. Len ak máte zdravotné obmedzenia, poraďte sa najskôr s lekárom.

Ako správne skákať cez švihadlo?

  • Najlepšie trikrát týždenne po rannej rozcvičke, spočiatku len niekoľko minút.
  • Udržiavať vzpriamený trup a pokrčené paže od lakťov po ramená pevne pri tele. 
  • Krúženie švihadlom má vychádzať zo zápästia.
  • Pérovať na špičkách – nedotýkať sa pätami podložky.
  • Striedať štýly – znožmo, po jednej nohe, striedavo po pravej a ľavej nohe...
  • Šetriť kĺby – stačí skákať len do výšky 5 cm.
 

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 31. 1. 2014


Odporúčame fitness pomôcky


Ďalšie novinky

Fitness obchod na internete

Jednu z rozsiahlych kategórií ponuky spoločnosi inSPORTline tvorí fitness pomôcky pre posilňovanie, preťahovanie, balančné cvičenia, aerobik a gymnastiku.

22. 5. 2014

Fitness legíny

Športovci si v posledných rokoch obľúbili kompresné oblečenie, ktoré má veľa pozitívnych účinkov na organizmus. V internetovom obchode zoženiete dokonca fitness legíny, používané ženami rôzneho veku proti celulitíde.

17. 5. 2014

Poznáte Flowin?

Flowin je moderný tréningový program, pôvodne určený švédskym desetibojařům, ktorý dokáže nahradiť všetky fitness aktivity. Zakladá sa na plynulých pohyboch bez doskokov a zaťaženia kĺbov. Jeho cvičebným nástrojom je rolovateľná doska s príslušenstvom, dodávaná s inštruktážnym DVD v cestovnom obale.

22. 4. 2014

všetky novinky